FANDOM


2692366-the joker by dookieadz

(c) Batman movie

Charakterystyka fabuły forum.

CzasEdit

Havvada island 640x347 crop rozmiar-niestandardowy

(c) http://interestingengineering.com/new-artificial-island-near-the-turkish-coasts/

Mamy rok 2250 Nowej Ery. Ten rozbudowany i unowocześniony świat przyszłości w sumie niewiele różni się od czasów obecnych. Technologia poszła do przodu i powiększyły się miasta. Ludzie są, jacy byli - zepsuci i pełni sekretów. W tym okresie przenosimy się do Göteborgu w Szwecji, gdyż to właśnie tam rozgrywa się akcja. Całe miasto rozrosło się wzdłuż i w szerz. To potężna metropolia. Językiem obowiązkowym i wspólnym okrzyknięto język angielski – niemal każdy go zna i ciężko znaleźć kogoś kto nim nie mówi. Najczęściej ten wyjątek stanowią zamknięci w sobie Japończycy. W tamtym okresie metro podziemne jak i naziemne są zupełnie normalne. Wysokie wieżowce, schody przeciwpożarowe, labirynty dachów i uliczek, czy podziemne stacje i tunele, którymi nie jeżdżą już pociągi. Przestępstwo jest nadal na czasie - a z powodu rozwiniętej technologii praca policji jest coraz cięższa, gdyż prawo i wysoko postawione osoby wiążą jej ręce. Co w związku z tym? Przekonajcie się czytając dalej.

AkcjaEdit

Logo-goteborg-4601-460x260
Jak wspomniano już wyżej, akcja dzieje się w Göteborgu w Szwecji oraz jego obrzeżach. W obecnych czasach jest to ogromna i doskonale wyposażona metropolia. W tym luksusowym pakiecie pełnego wyposażenia znajduje się także kolorowa paleta przestępców, gangów, korupcji, przekupstw i innego typu demoralizacji społeczeństwa. Życie codzienne nie różni się więc zbytnio od czasów obecnych… A może nawet jest gorzej? Z technologią na poziomie odrzutowych butów, jadu w roli dopalacza a la super żołnierz, odkryciem nowego metalu jakim jest adamantium, czy też różnego rodzaju pojazdami, bronią soniczną itd. Jeden wielki cyrk na świecie… A gdzieś tam właśnie w tej metropolii swe mroczne, misterne plany knuje grupa nieznanych nikomu osobników zwanych Światłem. Ich plany wobec miasta, a potem i całego świata są dość niepokojące. Jak policja ma sobie radzić, gdy prawo i osobnicy z wysokich stanowisk w urzędzie wiążą im ręce? Na szczęście przestępcy nie zawsze pozostają bezkarni odkąd w mieście - i to nie tylko tym - poczęli pojawiać się Mściciele. Działają ponad prawem - wymierzają sprawiedliwość oraz bronią mieszkańców miast przed tyranią. Odkąd Göteborg ustalono stolicą Szwecji i kluczowym miastem w pakcie międzykontynentalnej współpracy, coraz więcej przestępców i mścicieli przybywa do miasta. Wielu z nich reaguje na wieść o Świetle, a inni po prostu usłyszeli o reputacji policji oraz szerzącym się w mieście bezprawiu. Obie strony zderzą się w zajadłym konflikcie o władzę nad miastem, a Światło czuwa po środku, manipulując obiema stronami... Czy uda się ich powstrzymać? Zobaczymy.

PostaciEdit

Dcu women print by ink4884-d5gnlga

(c) ink4884 DeviantART

Możesz wcielić się w różne osobistości. Mściciela, który stoi na straży dobra, a jednocześnie ponad prawem. Ich wybory i ścieżki nie zawsze są tak 'dobre i prawe', jak można by myśleć. Z drugiej strony można zostać Przestępcą. Większość nowoczesnych przestępców to nie jakieś byle łotry czy włamywacze, lecz wysokiej klasy złodzieje, mordercy, gwałciciele, psychole itp., którzy stanowią sobie własne prawo… Po środku znajduje się policja. Stoi na straży porządku i dobra, ale prawo solidnie wiąże im ręce. Naturalnie nie uznają pomocy mścicieli i ganiają to za nimi to za przestępcami. Tylko niektórzy z nich mają dość rozsądku, by poprosić Mścicieli o wsparcie lub z nimi współpracować. Naturalnie czym byłaby "praca" którejkolwiek z tych grup, gdyby nie lekarze, prawnicy, dziennikarze, strażnicy więzienni oraz wszelkiego rodzaju służba/pomoc domowa... Ci zwykli obywatele stanowią niekiedy kluczową rolę w procesach czy opatrywaniu ran. Mogą być prawi, ale także skorumpowani. Naturalnie co bogatsi miewają lokaja czy gosposię znającą ich tajemnicze, podwójne życie. Na końcu warto wspomnieć, że na pewnym poziomie reputacji przestępcy oraz mściciele mogą posiadać pomocnika. Inaczej zwany SideKick to czasem młodzieniaszek, a czasem osoba już dorosła. Uczy się dopiero lub nie jest w stanie radzić sobie jeszcze samotnie. Pomoc takiej osoby bywa przydatna, no i dobrze mieć kogoś, kto ubezpiecza nasze tyły.

KanonEdit

Snakestimber03 POST
Na początek - nasze postaci nie posiadają Super Mocy - nikt w tym świecie nie posiada nadnaturalnych umiejętności itp.. No - a teraz do rzeczy. Jako że forum ma własny system, to posiada ono także własne postaci kanoniczne, które głównie wykorzystywane są przez naszych MG lub taką postać odgrywa ktoś, kto chce być głównie MG - nie piszą bowiem normalnie, a jedynie urozmaicają rozgrywkę. Oczywiście można posiadać postaci z komiksów/filmów jak Green Arrow, Joker, Batman, Robin, Captain America, Biały orzeł itp. Jest opcji wiele i nawet Superman może ujść o ile dodać, że nie lata ani nic w tym stylu a np. używa odrzutowych butów i jadu super-żołnierza. Spider-man też jak najbardziej. Ponadto to możecie sami tworzyć przebrania i kreować Waszych własnych Mścicieli czy Przestępców, jeśli zechcecie być kimś z nich. Osoby takie jak Gordon z Batmana czy inni gliniarze znani z świtu komiksów też są tu mile widziane. A i Marsjanin ujdzie, jeśli naturalnie uznać, że to jedynie kostium z wbudowanym motywem ukrywania. Opcji jest wiele i można tworzyć naprawdę ciekawe postaci.

CeleEdit

The LightPODPIS

(c) The Young Justice series

Na początkowym etapie rozgrywki najważniejszymi celami jakie nasze postaci posiadają to w przypadku Mścicieli zwalczanie Przestępców - i vice versa plus Przestępcy jak najwięcej "bałaganią" i zatruwają swąd działalnością biedne miasto. Policja lata jak kot z pęcherzem, próbując złapać i jednych i drugich, a miotani między nimi mieszkańcy robią co w ich mocy, by przetrwać i opowiedzieć się po jakiejś stronie. Największym jednak celem dla stróżów prawa jest dowiedzenie się, kto zasada w Świetle. Niektórzy Mściciele stworzyli nawet coś w rodzaju bazy, w której mogą wymieniać się informacjami i współpracować, chociaż niektórzy wolą działać na własną rękę. Kim są członkowie Światła? Jakie są ich plany oraz jak ich powstrzymać to najważniejsze zadanie Mścicieli. Policja nie zdaje sobie sprawy, że pogłoski o Świetle to prawda i dalej walczą, odcinając chwastom główki zamiast wyrwać je z korzeniami, jak by to zgrabnie określić. Przestępcy też nie wiedzą, kto zasada w świetle. Tylko wtajemniczeni przez MG, którzy przysłużyli się Światłu, doznają zaszczytu poznania ich i pracowania dla tej organizacji. Większości jednak owo Światło nie obchodzi i czasem nawet nie wiedzą, że mają z nim do czynienia.