FANDOM


Jeśli chodzi o Mścicieli i Przestępców, to na początku ich ekwipunek to:
Mass Effect 2 Tumbler by syarawi

(c) syarawi DeviantART

4 rzeczy z kategorii zbroi i jej dodatków oraz broni - Bogacz ma dodatkowo jeszcze jedno miejsce. 

Oraz 3 rzeczy ekwipunku bonusowego, czyli np. jakieś haki, program komputerowy, Jad, kulki dymne itd. - wszystkie urozmaicenia, które nie podchodzą pod zbroję czy broń -  Bogacze mają dwa dodatkowe miejsca. 


Policja ma jasno zaznaczone w KP, co może posiadać, natomiast u Mieszkańców to kwestia jedynie wpisania paru niewiele znaczących drobiazgów.


Ekwipunek, czyli GadżetyEdit

To najważniejsza rzecz dla każdego Mściciela i Przestępcy. Tak jak dla policjanta odznaka i broń, czy też kamizelka kuloodporna, tak dla nich rekwizyty są niezbędną częścią ich drugiego życia. 
Mogą to być różnego rodzaju zbroje, kombinezony, specjalne buty i rękawiczki, peleryny, kostiumy, hełmy, tarcze, pistolety, miecze, haki, łuki, proce i masa innej przydatnej broni czy urządzeń. Niektórzy korzystają z małych komputerów, robocików, czy też urządzeń elektrycznych. Jeszcze inni zdają się na siłę swoich mięśni lub sztuki walki. 

Możliwości jest bardzo wiele - ogranicza Was tylko Wasza kreatywność.


Propozycje i PomysłyEdit

Będziemy z czasem powiększać listę propozycji, bazując na bohaterach i przestępcach z komiksów i seriali animowanych bądź filmów fabularnych. W ten sposób będziecie wiedzieli, jak technologicznie można rozwiązać niektóre aspekty. Poniżej lista: 

Spider-Man ~ Buty i rękawice z modułem grawitacyjnym. Umożliwiają wspinaczkę po ścianach czy sufitach, ale trzeba być w ruchu, a na sufitach dodatkowo nie wolno się zatrzymać nawet na moment i trzeba szybko dopaść do czegoś, czego można się chwycić, bo nie utrzymają ciężaru ciała na długo. Ponadto Wyrzutnia Liny. Są różne rodzaje. Można je wykonać także z kleistych substancji udających sieć pająka. Mogą to być także haki. Strzelasz, to się do czegoś przyczepia, oplątuje i puf. Skaczesz! Możesz też tym kogoś unieruchomić. Czujnik ruchu na karku. Informuje wibracjami o zbliżającym się obiekcie. Natężenie wibracji odpowiada szybkości i rozmiarowi obiektu/osoby. 

Green Goblin ~ Przebranie z Technologiczną Zbroją, która działa jak kamizelka kuloodporna i jest aerodynamiczna. Latająca Deska. Urządzenie, którego wcielenie do wojska nie wypaliło. Jest niewielkie i lata się na nim tak jakby jeździło się na desce. Trzeba jednak uważać, gdyż ma czułą sterowność. Po za tym Granatyróżnych rodzajów w "przebranku" dyni... 

She-Hulk ~ Sztuczna Skóra w zielonym kolorze oraz specjalna Peruka w kolorze zieleni. Wszystko to wygląda jak prawdziwe i jest bardzo wytrzymałe.Aerodynamiczny kostium umożliwiający swobodę ruchów, a także Rękawice z Kastetami, bądź też metalowymi wkładkami. Do tego ampułka Jadu, który działa jak dopalacz, ale nie jak u Kapitana Ameryki - ma działanie krótkotrwałe i przy kolejnym "wypadzie w miasto" trzeba brać następną dawkę. Dołączmy treningi na siłowni oraz sztuki walki i mamy She-Hulk. 

Iron Man ~ To zwyczajny człowiek, ale jak widać posiada Zrobotyzowaną Zbroję. To super gadżet, ale jedynie dla bogaczy. Zbroja nie musi też być całościowa. Może to być część zbroi lub jakkolwiek to sobie ktoś wymyśli. Ten projekt też nie został przyjęty do wojska. Jakiś czas temu wykradziono kilka planów Zrobotyzowanej Zbroi z komputerów armii i od tamtej pory niektórzy Mściciele czy Przestępcy mają do nich dostęp. 

Captain America ~ Kombinezon Kuloodporny będzie doskonałym bonusem obronnym do Tarczy z Adamantium, którą jednak nie łatwo było zdobyć, jak wszystko z Adamantium. Dodatkowo jako dopalacz używamy Jadu. Faktem jest, że nie działa on jak serum superżołnierza i jest efektywny jedynie przez pewien czas. Mimo to plusem jest, że można go samemu wytwarzać z odpowiednim wykształceniem i intelektem lub od kogoś kupować. 

Wolverine ~ Z racji braku super mocy gen niezwykłej regeneracji nie wchodzi w grę, ale są inne sposoby. Kombinezon Kuloodporny, dla podkreślenia wytrzymałości, który, jak widać, obejmuje niemal całe ciało. Po za tym można mieć Rękawice z Ostrzami z Adamantium lub innego metalu. Bogacze mogą pozwolić sobie na operacje implantów w postaci wysuwanych podskórni noży. Zabieg jest tylko dla bogatych z racji kosztowności, jakie trzeba włożyć w metal, specjalne ulokowanie z mechanizmem, sztuczny mięsień do obłożenia tego i materiał ze skóry syntetycznej w miejsce wysuwania ostrzy. Lepiej jednak wybrać rękawice. Natomiast jeśli chodzi o węch, to można używać preparatów wyostrzających zmysły, a nawet Jadu, jeśli chce się być tym doprawdy silnym osobnikiem. 

Cheetah ~ Naturalnie na wygląd najelepiej Sztuczną Skórę z fragmentami makijażu i peruką skrywającą włosy (chociaż były różne wersje Cheetah). Buty w stylu łap ze szponami skomponowane z ubiorem, soczewki. Ogólnie najważniejsze są tu rękawice i buty ze szponami. Reszta to kwestia bycia wygimnastykowaną i elastyczną. A ogon? Może być przymocowany pasem pod sztuczną skórą i zmechanizowany lekko, ale może też być zwykłą ozdobą. 

Joker ~ Kombinezon Kuloodporny można założyć pod ubranie. Do tego makijaż sceniczny, farba do włosów i Joker jak malowany. Wszelkie zabaweczki, które posiadał, nie są najmniejszym problemem. Asortyment tego rodzaju broni i gadżetów jest normalnie dostępny w tych czasach. 

Superman ~ By latać-skakać na pewne dystanse polecamy Buty Odrzutowe iPelerynę Lotniczą. Jest zrobiona z materiału, dzięki któremu można szybować, a nie spadamy od razu na glebę - same buty to czasem za mało. Dalej leci Kombinezon Kuloodporny, a także serum Jadu. Wprawdzie na lasery z oczu nie da rady, co najwyżej okular nakładany na oko, którym po wymierzeniu można wypuścić słabą wiązkę lasera na krótką odległość. Nie robi wielkich obrażeń. No a chłodzący oddech? Żuj gumę Winter Fresh, albo spraw sobie maszynkę do lodów i po sprawie (żart). 

Flash ~ Superszybkości nie ma, ale połączenie Kombinezonu Aerodynamicznego,butów odrzutowychJadu i specjalnych przylepek elektromagnetycznych pod kostiumem, które korygują funkcje życiowe, może dać Wam jako taką szybkość. Nie będzie to prędkość światła, ale z koniem można się ścigać, a sprinterzy nie mają szans Was dogonić. 

Więcej już wkrótce. Wy także możecie wysyłać własne propozycje i pomysły.